W pierwszej połowie kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci nasi uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Radymnie.

W pierwszej części spotkania Pani Zofia Gilarska, wprowadziła uczniów w magiczny świat baśni i przeczytała piękną i bardzo pouczającą baśń pt. „Żabi król” autorstwa braci Grimm.

Następnie dzieci zapoznały się z pomieszczeniami biblioteki oraz jej funkcją i zadaniami.

Każdy uczeń po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki mógł wybrać interesującą dla siebie książkę i zapisać się jako czytelnik biblioteki miejskiej.

Spotkanie w bibliotece było również okazją do uświadomienia dzieciom, jak ważną rolę w życiu spełnia książka, że warto czytać, a czytanie to mądry sposób spędzania wolnego czasu.

Dziękując za miłe spotkanie nasi wychowankowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i uśmiechu.