Kontynuacją realizowanego podczas zajęć lekcyjnych tematu „Od ziarenka do bochenka chleba” była wycieczka do Piekarni S.Kołcz w Radymnie. Tematyka wycieczki nawiązywała też do programu COMENIUS realizowanego w naszej szkole. Wycieczka zorganizowana została przez wychowawczynie klas III : p. A. Biesiadecką i p. K. Bąba.
Odbyła się w dniach 20 i 25 października 2011 r. z udziałem uczniów klas III. Głównym celem wycieczki było:

• zapoznanie dzieci z pomieszczeniami produkcyjnymi piekarni;
  • rozwijanie uwagi i spostrzegawczości;
  • promowanie zdrowego odżywiania;
  • wskazanie na wartości odżywcze chleba, poszanowanie chleba;
  • budzenie szacunku dla trudnej pracy piekarza.

Podczas wycieczki dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, obserwowały etapy powstawania chleba. Pani kierowniczka oprowadziła dzieci po całym zakładzie, pokazała pomieszczenia produkcyjne, maszyny do wyrobu ciasta i pieczywa. Dzieci zobaczyły jak działają poszczególne maszyny i w jaki sposób przyśpieszają produkcję.
Niepowtarzalną okazją sprawiającą dużo radości i satysfakcji było samodzielne wykonanie przez dzieci bułeczek, rogali, chleba, czy też innych wytworów według własnego pomysłu. Następnie z niecierpliwością czekały na upieczenie ich w wielkim piecu. Wszystkie wypieki wyszły doskonale!!! Smakowały też wyjątkowo.
Wycieczka ta, to piękna lekcja wychowawcza. To dzięki niej dzieci zrozumiały, że chleb jest produktem pracy wielu ludzi różnych zawodów. Zrozumiały, że należy szanować chleb i że nie wolno wyrzucać go do kosza.

Dzieci klas III oraz wychowawczynie dziękują Pani Kierowniczce Piekarni Radymno za miłe przyjęcie i interesującą lekcję.