20 września w ramach Dnia zdrowego jedzenia uczniowie pod opieką wychowawców układali kompozycje z warzyw i owoców, które ozdobiły szkolny hall. W tej kolorowej scenerii odbyło się przedstawienie ,,W poetyckim ogrodzie” oparte na motywach wierszy Jana Brzechwy. Kolejnym zadaniem wyznaczonym w tym dniu do realizacji było opracowanie przepisów według których delegacje uczniowskie z poszczególnych klas wraz z nauczycielami przygotowały zestawy smacznych sałatek owocowo- warzywnych. Zwieńczeniem kulinarnych zmagań była ich prezentacja i wspólna degustacja. We wrześniu zaplanowano również wycieczkę do pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego.
Okazuje się, ze promowanie zdrowego trybu życia staje się doskonałą okazją nie tylko do nauki, ale również do integracji szkolnej społeczności.