W ramach realizacji bloku tematycznego ,, Dbamy o zdrowie” wychowawcy klas pierwszych p. A. Sucha i p. D. Woźniak wraz z p. higienistką H. Słabak wybrały się z dziećmi na wycieczkę do Przychodni Rejonowej w Radymnie. Wizyta w przychodni była również integralną częścią szerszego programu ,, Comenius”, realizowanego w naszej szkole, którego hasłem jest ,, Uczymy się jak żyć zdrowo i ciekawie ”.
Głównym celem wycieczki było szerzenie profilaktyki zdrowotnej wśród najmłodszych pacjentów, zapoznanie uczniów z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza i pielęgniarki oraz wdrażaniem do wyrabiania właściwych nawyków higieny i dbałości o własne ciało i zdrowie już od najmłodszych lat.
Dzieci spotkały się z pracownikami przychodni, zwiedziły gabinety : lekarski, stomatologiczny, zabiegowy i rehabilitacyjny. Z dużym zaciekawieniem słuchały jak pielęgniarki i lekarze i opowiadali o swojej odpowiedzialnej pracy. Niezapomniane wrażenia wyniosły głównie z wizyty u stomatologa, bo jak się okazało, dla niektórych z nich była to pierwsza w życiu wizyta (w dodatku przyjemna i bezstresowa, bo ,,jazda ”w górę i w dół na fotelu dentystycznym była samą przyjemnością ).
W dowód wdzięczności za tak miłe i ciepłe przyjęcie uczniowie wręczyli lekarzom i pielęgniarkom laurki i specjalne podziękowanie. Sami zostali obdarowani broszurami i naklejkami.
Wszystkim Pracownikom Przychodni jeszcze raz dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy.