Dnia 15 grudnia 2011 roku w ramach projektu Comenius odbył się w Sali Kinowej Miejskiego Domu Kultury VI Szkolny Konkurs Recytatorski .
Uczniowie wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście słuchali wierszy o Tematyce Bożonarodzeniowej . Spotkanie przybliżyło obecnym atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przypomniało polskie zwyczaje związane z tym szczególnym Świętem, jak również dzięki wierszom i pastorałkom innych narodów pozwoliło poczuć, jak w innych krajach pielęgnuje się świąteczne tradycje.
Uczestnicy konkursu recytowali wiersze o tematyce świąt Bożego Narodzenia polskich poetów oraz wiersze w języku angielskim. W konkursie brało udział 16 uczniów wyłonionych na drodze klasowych eliminacji.
Zmagania konkursowe oceniało Jury w składzie: Burmistrz Miasta Radymno – Wiesław Pirożek, Ks. Prałat – Kazimierz Golenia, p. Dorota Gunia, p. Kazimierz Marciak, p. Danuta Kastelik, p. Elżbieta Stepanko oraz p. Magdalena Kastelik- anglistka.
Wszyscy obecni na spotkaniu obejrzeli Przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy VIC VID i VA przygotowane przez Organizatorki ( p.Katarzyna Gałęza, p. Elżbieta Koralewicz – Bagińska, p. Marta Czerniecka) oraz wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w języku polskim i angielskim.
Laureatami konkursu zostali:
Kategoria anglojęzyczna

I MIEJSCE – Wiktoria Suchy kl V C
II MIEJSCE – Szpiłyk Beata kl. VI C
III MIEJSCE – Napierko Renata kl. VI D
WYRÓŻNIENIE – Szot Aleksandra kl. VI C
Kategoria polskojęzyczna:

I MIEJSCE – Kamil Broda kl. VI C
II MIEJSCE – Dominika Gunia kl. V C
III MIEJSCE – Kacper Muszumański kl. IV C
WYRÓŻNIENIE – Weronika Szymczycha kl. VI D
WYRÓŻNIENIE – Wiktoria Mazurkiewicz kl. IV A
Spotkanie zakończyło się wręczeniem nagród i upominków ufundowanych przez Burmistrza miasta Radymno Pana Wiesława Pirożka.