Na przełomie listopada i grudnia został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań tematyką Unii Europejskiej w związku z trwającą wówczas Polską Prezydencją oraz realizowanym w szkole projektem Comenius. Konkurs składał się z dwóch etapów. Do etapu I przystąpiło 48 uczniów z klas IV-VI, spośród których do II etapu (finałowego) zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Lp. Nazwisko ucznia Klasa
1. Burdzińska Wiktoria 5a
2. Suchy Wiktoria 5c
3. Chudzik Sebastian 6a
4. Kotyla Julia 6a
5. Stopa Sebastian 6a
6. Trelka Mateusz 6a
7. Naspiński Marek 6c
8. Nietrzeba Daniel 6c
9. Szot Aleksandra 6c
10. Szpiłyk Beata 6c
11. Świątek Mira 6c
12. Wołosz Jakub 6d

II etap konkursu polegał na sprawdzeniu wiedzy o krajach Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem państw, z którymi nasza szkoła realizuje projekt Comenius, czyli: Hiszpanii, Łotwy, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Dodatkowo sprawdzana była także wiedza uczniów o strukturach organizacyjnych Unii Europejskiej. W wyniku finałowej rywalizacji zwycięzcami konkursu zostali:

• Nietrzeba Daniel – I miejsce
  • Chudzik Sebastian – II miejsce
  • Wołosz Jakub – III miejsce

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy II etapu okolicznościowe dyplomy oraz kalendarze przyrodnicze.