W szkole istnieje tradycja obchodzenia urodzin. Z tej okazji uczniowie składają życzenia jubilatom, którzy szczodrze częstują słodyczami koleżanki i kolegów. Często bywa tak, że większość uczniów z danej klasy przyjmuje zaproszenie i udaje się na domowe ,,party” do domu jubilata, przynosząc mu prezenty lub kartki urodzinowe.

Wychowawcy i nauczyciele pracujący z naszymi uczniami ze szczególną dbałością pielęgnują kulturę zachowania się przy stole przy różnych okazjach. W ramach przedsięwzięcia wykonuje się szereg różnorodnych i ciekawych działań. Pod kierunkiem p. Marii Jędrejko, p.Elżbiety Kawulki, p.Bernadetty Kozdęby, p.Elżbiety Rak, p. Aliny Suchy uczniowie uczyli się pisać i projektować zaproszenia oraz kartki urodzinowe.

Dobre maniery podczas zasiadania do stołu ćwiczyli z panią UrszuląTereszko. Sztukę dekorowania i nakrywania do stołu zgłębiali przy pomocy pań: Elżbiety Koralewicz – -Bagińskiej oraz Anny Borówki. Szereg wymienionych działań oraz wystawkę rysunków na ten temat wykonały też dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Kosztyły.