16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Milk Day W dniu 30 kwietnia 2012 roku w ramach projekty Comenius odbył się w naszej szkole Dzień Mleka.

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z nauczycielami malowali plakaty, wymyślali hasła propagujące picie mleka i jego przetworów i opracowali przepisy przygotowywanych potraw. Dzieci nauczyły się nowej piosenki o mleku pod tytułem „Muczą krowy muczą”. A największą atrakcją było przygotowywanie wraz z rodzicami pysznych smakołyków, których głównymi składnikami było mleko i przetwory mleczne. Wszystkim bardzo smakowały przyrządzone desery i potrawy. Wspólne działania na długo pozostaną w pamięci uczniów. Praktyczne nabywanie umiejętności i wiedzy sprawiło naszym uczniom dużo frajdy. Dzień upłynął w atmosferze wesołej zabawy.

Uczniowie klas piątych przygotowali gazetkę z informacjami o tym jak ważne dla naszego zdrowia jest wzbogacanie naszej codziennej diety w mleko i jego przetwory.

Materiał opracowały Elżbieta Stepanko i Ala Sucha.

Milk_day