W dniach 12- 18 maja b.r pięcioosobowa grupa  nauczycieli ze Szkoły Podstawowej
w Radymnie, wraz z nauczycielami z Łotwy, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii uczestniczyła w ostatnim już spotkaniu w ramach projektu Comenius, które odbywało się
w Corsico, we Włoszech.

Tematyką spotkania było podsumowanie wspólnych działań w ramach zadań przewidzianych w drugim roku trwania projektu. Nauczyciele z Polski i Rumunii przedstawili rezultaty przeprowadzonych ankiet, na temat sposobu spędzania wolnego czasu i ulubionych gier i zabaw uczniów. Nauczyciele z Wielkiej Brytanii zaprezentowali finalny produkt wspólnej pracy wszystkich szkół w drugim roku projektu, książkę – zbiór popularnych zabaw i dekoracji świątecznych. Każda z delegacji przedstawiła swoje dokonania i podzieliła się  doświadczeniami, zdobytymi w czasie pracy w projekcie.

W czasie wizyty odbyły się spotkania z nauczycielami z Instituto Comprensivo Copernico w czasie których goście mieli możliwość obserwowania lekcji prowadzonych metodą dramy, metodą projektu – experiance, lekcji języka angielskiego. Była to dobra okazja do zapoznanie się z włoskim systemem edukacji. Nauczyciele mieli okazję spotkania z władzami lokalnymi miasteczka Corsico, w którym znajduje się partnerska szkoła i usłyszeć o sukcesach i trudnościach tamtejszej oświaty.

Dzieci ze szkoły pod kierunkiem nauczycieli przedstawiły bogaty i ciekawy program artystyczny w którym ujawniły talenty aktorskie, muzyczne i taneczne.

Włoscy „ gospodarze” zatroszczyli się, by goście z partnerskich szkół z projektu mogli poznać uroki Mediolanu i zobaczyć: potężną katedrę Duomo, słynną  operę Scala, Galerię Sta Maria Delle Grazie, San Maurizio oraz unikatowe dzieło Leonardo da Vinci „Ostatnia wieczerza”.

Niezapomniane wrażenia wywarła na wszystkich wycieczka nad jezioro Como, przejażdżka statkiem i zwiedzanie urokliwych ogrodów i Villi Carlotty.  Na pożegnalnym spotkaniu nauczycieli z partnerskich szkół poza wzajemnymi słowami wdzięczności
i podziękowań pojawiły się marzenia o kolejnych wspólnych projektach.