KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM – grudzień

utworzone przez | sty 4, 2017 | Aktualności, Świetlica

Tuż przed świętami spotkaliśmy się kolejny raz w świetlicy, by wysłuchać jednej z najpiękniejszych baśni – „Dziewczynka z zapałkami” H.Ch. Andersena. Jest to bardzo smutna i wzruszająca opowieść o małej dziewczynce, dla której jedynym wybawieniem od cierpienia była śmierć, bo nie znalazł się nikt, kogo wzruszyłby jej ciężki los. Baśń stała się okazją do rozmowy z dziećmi o ludziach potrzebujących pomocy i bliskości drugiego człowieka, zwłaszcza w świątecznym czasie.

Wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób moglibyśmy odmienić życie tej dziewczynki, gdybyśmy dzisiaj spotkali ją na ulicy. Znalazło się wiele chętnych do pomocy dzieci w świetlicowej gromadzie.

Baśń jest nauką dla nas, żeby się cieszyć i doceniać to, co mamy i patrzeć wokół siebie tak, by dostrzec osoby, które oczekują naszej pomocy.

Dziękujemy Pani Agacie Sawa, mamie Julii, za uprzyjemnienie dzieciom czasu spędzanego w świetlicy i włączenie się do programu KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM.