16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Program Mały Mistrz

utworzone przez | sty 16, 2017 | Aktualności

Uczniowie klasy I A oraz I B realizując Program Mały Mistrz zdobywali umiejętności, które zostały zwieńczone uzyskaniem nowych sprawności.

TURYSTA

Kolory jesieni stały się inspiracją do wycieczek bliższych i dalszych. Nawet szare niebo nie było przeszkodą w zdobywaniu pierwszej w tym roku sprawności – małego turysty. Jesień może być piękna pomimo braku słońca. Wyprawa prowadząca przez rynek miasta i okolice zalewu ZEK okazała się niestraszną do przebycia i dostarczyła nam wielu wrażeń.

PIŁKARZ

Kozłowanie piłki w miejscu i w ruchu, podania i chwyty, rzuty do kosza, strzały do bramki, drybling – z tymi umiejętnościami coraz lepiej radzą sobie kandydaci na „małych mistrzów” z naszej szkoły. Dzieci poznały zasady gier zespołowych wykazując umiejętności, które pozwoliły na przyznanie im sprawności piłkarza.

GIMNASTYK

Po wielu wysiłkach wszystkim uczniom klasy I udało się zdobyć sprawność gimnastyka. Ćwiczenia były wykonywane sprawnie i z uśmiechem na twarzy. Wszyscy wzajemnie się wspieraliśmy. Myślimy, że jak na 6 – 7 latki całkiem dobrze nam poszło. Dotychczasowe ćwiczenia bardzo się dzieciom podobały, wykonując je dobrze się bawiły. Osiągnięte wyniki dały dzieciom dużo satysfakcji. Z wielką radością uczniowie odebrali odznakę gimnastyka. Przed pierwszakami dalsze wyzwania. Myślę, że też damy sobie radę.

Ukoronowaniem zajęć Mały Mistrz było fantastyczne spotkaniem z Dużym Mistrzem.

W listopadzie, w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie, odbył się pokaz tenisa stołowego dla dzieci klas od I do IV. Pokaz gry przeprowadzili trener Artur Śliwiński oraz jego syn Piotr Śliwiński.

W pokazie brał udział Pan Piotr Blat wielokrotny mistrz Miasta Przemyśla oraz Podkarpacia. Pokaz był przyjęty z ogromną ciekawością i zainteresowaniem uczniów Szkoły Podstawowej. Dzieci zadawały mnóstwo pytań naszym gościom. Spotkanie sprawiło im wiele radości!

Uczniowie kl. 1 A i kl. 1 B  wraz z wychowawcami p. Joanną Maziarz  i p. Małgorzatą Hamacher oraz nauczycielem wychowania fizycznego Maciejem Lizoń uczestniczyli w konkursie „W naszej szkole realizujemy program Mały Mistrz”. W listopadzie 2016 r. Szkoła w Radymnie, skutecznie przedstawiała prezentację swojej dotychczasowej pracy. Wśród wielu szkół w województwie zostali laureatami, otrzymali dyplom i sprzęt sportowy na kwotę 800 zł, który na pewno im się przyda.

Wszystkim Małym Mistrzom życzymy w Nowym Roku 2017 wszystkiego najlepszego, super wyników sportowych.