Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza

utworzone przez | sty 16, 2017 | Aktualności

W roku 2016 obchodziliśmy trzy rocznice związane z pisarzem: 170 – urodzin, 100 – śmierci  oraz 50 – utworzenia Muzeum w Woli Okrzejskiej – miejscu urodzin pisarza.

Z tej okazji podjęto w naszej szkole wiele działań. Jednym z nich był konkurs wiedzy o życiu
i twórczości pisarza
przygotowany przez panie : Annę Borówkę i Elżbietę Rak.

Główne cele przedsięwzięcia to : poznanie biografii noblisty, rozbudzenie zainteresowań jego twórczością oraz kształtowanie uczuć patriotycznych. Uczniowie klas piątych i szóstych rozwiązywali test oraz przygotowywali charakterystykę wybranej postaci literackiej z powieści Sienkiewicza.

W zmaganiach na tej niwie sukcesy odnieśli następujący uczniowie:

1. Szymon Biały –kl. 5b
  2. Piotr Pawełek – kl. 6b
  3. Oliwia Broszko -5a, Filip Bącal -5b

13 stycznia 2017  odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego Pani wicedyrektor Alina Suchy  wręczyła uczniom nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.