Wycieczka klas drugich do Przemyśla

utworzone przez | mar 29, 2017 | Aktualności

wycieczka_do_przemyslaW dniu 23 marca 2017 r. uczniowie klas II a i II b odbyli wycieczkę do Przemyśla – do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej i do Państwowej Straży Pożarnej. W Muzeum Narodowym dzieci uczestniczyły w warsztatach garncarskich na temat „Nie święci garnki lepią”. W trakcie zajęć uczniowie w sali audiowizualnej obejrzeli film o historii garncarstwa, a następnie w pracowni plastycznej ulepili z gliny miseczki. Na koniec zapoznali się z najstarszymi glinianymi zabytkami archeologicznymi znajdującymi się w muzeum, m.in. pochodzącymi z wykopalisk prowadzonych w Przemyślu. Wzbogaceniu wiedzy na pewno posłużą przekazane Szkole Podstawowej na ręce wychowawczyń p. A. Biesiadeckiej i p. K. Bąby albumy pt. „Panorama pradziejów i wczesnego średniowiecza regionu przemyskiego”, za które serdecznie dziękujemy.

Druga część wycieczki poświęcona była wizycie w Państwowej Miejskiej Straży Pożarnej. Dzieci z bliska przyjrzały się pracy strażaka w dużej jednostce. Były pod wielkim wrażeniem ilości strojów, sprzętu i pojazdów. Oglądały podstawowy strój strażacki, różne kombinezony, dodatkowe wyposażenie. Uczniowie obejrzeli wozy strażackie, sprzęt gaśniczo-ratowniczy, weszli do wozu strażackiego oraz podziwiali pokaz zjeżdżania po rurze. Na zakończenie nie obyło się bez podziękowań i pamiątkowego zdjęcia. Za możliwość odbycia wizyty w Państwowej Miejskiej Straży Pożarnej w Przemyślu bardzo serdecznie dziękujemy Komendantowi i Pracownikom Straży Pożarnej.

Opracowanie: K. Bąba