MATEMATYCZNY MARZEC

utworzone przez | kwi 12, 2017 | Aktualności

Marzec w tym roku należał do królowej nauk matematyki.

3 marca odbył się szkolny etap międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA. To już czwarta edycja tego konkursu, w której uczestniczymy. W tym roku brało w nim udział 16 miłośników matematyki z klas V i VI. Na finały do Warszawy został zaproszony Bartosz Niedźwiedź z klasy  VB – opiekun p. Urszula Tereszko, który napisał bezbłędnie tegoroczny test. Wysokie miejsca zdobyli także Konrad Cicirko z klasy VIA – opiekun p. Urszula Tereszko oraz Oliwia Broszko z klasy VA – opiekun p. Alina Suchy. Gratulacje!!!

16 marca odbył się jednoetapowy międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 46 uczniów z klas I-VI w kategoriach wiekowych Żaczek, Maluch i Beniamin. Po konkursie każdy uczestnik otrzymał matematyczna łamigłówkę. Wyniki tego konkursu zostaną ogłoszone w maju 2017r. Trzymamy kciuki!!

29 marca odbył się matematyczny Quiz pod hasłem Pieniądze to nie wszystko. Uczniowie klas V i VI rywalizowali ze sobą w trzyosobowych drużynach. Zwyciężyły drużyny klasy Va w składzie: Oliwia Broszko, Katarzyna Matuszek, Karol Konktek (opiekun p. Alina Suchy) i VIa w składzie: Konrad Cicirko, Mikołaj Pac, Jakub Sudoł (opiekun p. Urszula Tereszko). Zmaganiom towarzyszyły obchody Dnia Matematyki przypadające 12 marca oraz Dnia Liczy Pi przypadające 14 marca. Konkurs na recytację liczby Pi wygrała uczennica klasy Va Oliwia Broszko (opiekun p. Alina Suchy). Po konkursach zespołowych przeprowadzono konkurs-krzyżówkę dla publiczności. Quiz prowadziła uczennica klasy VI A Julia Balicka. Piosenkę Halleluja zaśpiewała uczennica klasy VIA Oliwia Kałamarz. Plakaty wykonały uczennice Regina Kania i Julia Balicka
z klasy VIA. Współorganizacja Amelia Szucio.

28 marca Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ogłosiło wyniki Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Finalistą tego prestiżowego konkursu jest Bartosz Niedźwiedź uczeń klasy VB – opiekun p. Urszula Tereszko! Wielkie gratulacje!!!

Ponadto 4 kwietnia odbył się szkolny etap powiatowego konkursu „Mały Mistrz Matematyki” adresowany do uczniów klas czwartych. Zwyciężyła uczennica klasy IVc Maria Michalska, drugą lokatę zdobyła także uczennica klasy IVC Aleksandra Kosztyła, a trzecie miejsce z taką samą liczbą punktów uzyskali: Aleksandra Hajduk (kl. IVc) oraz Jakub Halek (kl. IVb). Dwa dni później 6 kwietnia odbył się szkolny etap powiatowego konkursu „Mistrz Matematyki” dla uczniów klas szóstych. Zwyciężył uczeń kl. VIa Konrad Cicirko, na drugim miejscu uplasował się uczeń kl. Vb Bartosz Niedźwiedź, a na trzecim Jakub Sudoł (kl. VIa). W/w uczniów przygotowywała do konkursu p. Urszula Tereszko. Czekamy na listę zakwalifikowanych do etapu powiatowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.