Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Ratujemy i uczymy ratować”

utworzone przez | kwi 18, 2017 | Aktualności

uczymy ratowacNasza szkoła od lat współpracuje z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współpraca dotyczy propagowania wiedzy i umiejętności przydatnych w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Obecnie jesteśmy w trakcie szkoleń, w których wezmą udział wszyscy uczniowie klas I-IV.

W tym roku, już po raz kolejny chętni uczniowie, którzy już przeszli szkolenie, wzięli udział w VI Ogólnopolskim

Konkursie Plastycznym ,,Ratujemy i uczymy ratować’. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką na jeden z tematów dotyczących ratowania życia ludzkiego. Zgodnie z regulaminem konkursu szkoła miała wybrać i przesłać na adres WOŚP tylko jedną pracę.

Prowadzące szkolenia, a zarazem organizatorki konkursu p. A. Sucha i p. D. Woźniak przyznały I miejsce pracy Kamili Sierżęgi z kl.III c i właśnie ta praca została wysłana do Warszawy.

uczymy ratowac 211 kwietnia p. dyr. Maria Jędrejko wręczyła dyplomy i nagrody zwyciężczyni etapu szkolnego oraz pozostałym uczestnikom konkursu. Spotkanie poprzedziło odegranie krótkiej scenki przypominającej etapy pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów klasy III c.