Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

utworzone przez | kwi 22, 2017 | Aktualności

12 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia wielkanocna. Przygotowali ją uczniowie klas 2a, 2b, 3a pod kierunkiem swoich wychowawczyń (p. A. Biesiadeckiej,
p. M. Burbeło, p. K. Bąby), zaś oprawę plastyczną przygotowała p. M. Reszka i p. J. Maziarz. Program uroczystości ukazał obyczaje i tradycje związane z Wielkanocą, takie jak: zdobienie pisanek, przygotowywanie święconki, strojenie stołu, śmigus-dyngus. Radość płynąca ze Zmartwychwstania Pańskiego widoczna była w wierszach, piosenkach, tańcach i inscenizacjach. Odświętnie ubrane dzieci, wiosenne stroje tancerek, ciekawe stroje aktorów i rekwizyty wzbudziły podziw oglądających. Na koniec chłopcy dopełnili tradycji polewając publiczność wodą, zaś dyngusiarze w strojach krakowskich złożyli wszystkim świąteczne życzenia i poczęstowali smacznym jajkiem. Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali świąteczny upominek. Po występie młodych artystów głos zabrała dyrektor szkoły p. Maria Jędrejko składając wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom radosnych Świąt Wielkanocnych.

Opracowała K. Bąba