KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM – kwiecień

utworzone przez | kwi 25, 2017 | Aktualności, Świetlica

Początkiem kwietnia dzieci ze świetlicy szkolnej odbyły wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Radymnie. Okazją była realizacja programu czytelniczego KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM, ale również przypadający 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci upamiętniający datę urodzin H.Ch. Andersena. To właśnie baśń tego autora „Brzydkie Kaczątko”, została przeczytana dzieciom przez Panią bibliotekarkę Agnieszkę Bojarską.

Wzruszające losy odrzucanego przez wszystkich kaczątka stały się tematem rozmowy o braku tolerancji i akceptacji innych ze względu na wygląd. Po wysłuchaniu baśni na dzieci czekało zadanie – jak najpiękniejsze ozdobienie jajka Brzydkiego Kaczątka.

Dziękujemy Paniom z biblioteki za włączenie się w realizację naszego programu oraz organizację miłej i atrakcyjnej wizyty.