„TYDZIEŃ DLA ZIEMI”

utworzone przez | maj 4, 2017 | Aktualności

dzien ziemi1

W dniach od 24 do 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole obchodzony był „TYDZIEŃ DLA ZIEMI” przebiegający pod hasłem „W kierunku natury”. W ramach tego projektu przeprowadziliśmy szereg działań i akcji:

24.04 2017 – poniedziałek – był w szkole dniem bez telefonu,

25.04 2017- wtorek –  zachęcaliśmy wszystkich do spędzania czasu wolnego bez telewizji,

26.04 2017 – środa – był to dzień bez komputera,

27.04 2017 – czwartek – tego dnia odbył się konkurs wiedzy ekologicznej,  który wyłonił Mistrzów Ekologii poszczególnych klas ( kl. I a – Nikola Dziaduś, I b – Kacper Kos, II a – Adrian Ryńca, II b –   Agata Niedźwiedź, III a – Weronika Brzyska, III b – Maciej Słabak, III c – Martyna Kalin)

W kategorii klas V ( klasa V a Alicja Czyrek, Nikola Magoń, Krystian Hołowacz), w kategorii klas VI

(klasa VI a Kacper Bis, Konrad Cicirko, Mikołaj Pac).

–  Konkurs na najlepszy plakat pod hasłem „W kierunku natury”

1 miejsce klasa VI b,  M .Kuta, N. Bojarska, J. Koralewicz, K. Bazan, S. Kruk

2 miejsce klasa V b Aleksandra Sobolewska

3 miejsce klasa VI a  M. Paryna, K. Cicirko, Sz.Korzepa, J.Balicka, J.Olech

–  Konkurs literacki „ Najpiękniejsze miejsce na Ziemi”

1 miejsce klasa V b Oliwia Madejowska

2 miejsce klasa V a Katarzyna Matuszek

3 miejsce klasa V b Milena Miśko

Wyróżnienie klasa V b  Maja Bień

–  Rewia mody ekologicznej – stroje z gazet, kartonowych pudełek czy worków na śmieci? Czemu nie! Dzieci podczas czwartkowego pokazu mody udowodniły, że ekologia i moda mogą iść w parze.

1 miejsce Karolina Samborska klasa V b

2 miejsce Maja Bień klasa V b

3 miejsce Jakub Krupa klasa VI b

28.04 2017 – piątek  – ostatniego dnia naszego projektu odbył się Barwny korowód ulicami miasta – uczniowie przygotowali transparenty z hasłami dotyczącymi zagrożeń płynących z zanieczyszczenia planety, a następnie przemaszerowali barwnym  korowodem ulicami miasta, eksponując hasła i zachęcając społeczność do działań proekologicznych

dzien ziemi2Podsumowaliśmy nasz projekt stwierdzeniem, że ochrona środowiska to moje i Twoje codzienne gesty, to mój i Twój dom, szkoła, ogród, las. Nasza Ziemia liczy na nas i ciągle woła: ” Człowieku! Obudź się ! Zastanów! Czy musisz być głuchy na moje wołania?”

Organizatorzy projektu: Alicja Szpunar, Danuta Woźniak, Elżbieta Rak, Maria Burbeło, Elżbieta Koralewicz- Bagińska, Ala Sucha, Marta Czerniecka, Katarzyna Gałęza