Wielka Liga Czytelników.Półfinał.

utworzone przez | maj 8, 2017 | Aktualności

Wielka Liga Czytelników! Kolejny wielki sukces! Nasza szkoła znów finale!

Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników  już za nami. Odbył się 21 kwietnia w Jarosławiu.  Organizatorem  była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia
w Jarosławiu . Ze względu na dużą liczbę uczestników zabawy czytelniczej, których w tym roku było 23
w kategorii  I-III i 19 w kategorii IV-VI, test został napisany w Klubie „Kotłownia” przy ZSO im. książąt Czartoryskich w Jarosławiu.

Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to inicjatywa, która po raz VI zjednoczyła na wspólnym czytaniu przedstawicieli szkół podstawowych. Uczniowie w całej Polsce w tym samym czasie rozwiązywali testy ze znajomości dwóch lektur, którymi w tym roku był „Bohaterski miś” Bronisławy Ostrowskiej dla młodszych dzieci i „Tomek na Czarnym Lądzie” Alfreda Szklarskiego dla kategorii starszej.
W jarosławskim półfinale wzięli udział przedstawiciele 8 szkół: SP nr 5 w Jarosławiu, SP nr 10
w Jarosławiu, SP w Zapałowie, SP w Radymnie, SP w Wierzbnej, SP w Wietlinie, SP w Stubnie i SP nr 2
w Przeworsku.

Miło nam  poinformować, że nasza drużyna półfinałowa w kategorii klas I-III  w składzie Malwina Piętka, Jagoda Madejowska i Otylia Stryczek awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się przy okazji  VI  Wielkiej Zabawy Rodzinnej w sobotę,  27 maja w Katowicach się w Katowicach.

Naszej półfinałowej drużynie  z klas IV –VI  niewiele brakowało do sukcesu!  Chłopcy:  Mikołaj Pac , Filip Bącal  i Szymon Biały uzyskali również świetny wynik, lecz niestety nie awansowali dalej.

Może za rok się uda! Liczymy na Was!!!

Serdecznie gratulujemy naszym finalistkomi ich rodzinom sukcesu – Jesteście Wielcy:)
i jednocześnie dziękujemy za podjęcie całorocznego trudu czytania lektur.

Dla nas organizatorów Wszyscy Uczestnicy WLC są na Medal :)
Mamy nadzieję, że spotkamy się  w kolejnej edycji Wielkiej Ligi Czytelników .