Święto Flagi

utworzone przez | maj 9, 2017 | Aktualności

2majadzienflagiDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z majowych świąt o charakterze patriotycznym. W naszej szkole obchodzony był w poniedziałek  4 maja. Głównym celem obchodów było popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Uczniowie klas drugich i czwartych wraz z wychowawcami, nauczycielami  i wspólnie z dziećmi z Przedszkola Parafialnego w Radymnie wzięli udział w uroczystym przemarszu ulicami Radymna z transparentem, powiewając biało-czerwonymi flagami, chorągiewkami, przystrojeni w kolory narodowe. Napotkani po drodze mieszkańcy zostali obdarowani chorągiewkami. Marsz zakończył się pod Urzędem Miasta Radymno, gdzie uczestnicy zadeklamowali Katechizm Polskiego Dziecka i zaśpiewali piosenkę o ojczyźnie, a następnie wybrani uczniowie wręczyli chorągiewki burmistrzowi miasta p. Krzysztofowi Romanowi oraz pracownikom Urzędu Miasta.