Wycieczka pierwszaków do Baszni Dolnej

utworzone przez | maj 31, 2017 | Aktualności

18 maja uczniowie klas pierwszych wyjechali na wycieczkę do PARKU EDUKACJI I ROZRYWKI – KRESOWA OSADA w Baszni Dolnej. W trakcie wycieczki dzieci wzięły udział w muzealnej lekcji historii związanej z epoką króla Jana III Sobieskiego. Wielką atrakcją była możliwość wirtualnego przymierzania strojów z tamtych czasów. Podczas warsztatów kulinarnych wykazały się umiejętnością pieczenia przepysznych pierniczków. Pierwszaki uczestniczyły także w warsztatach makramy, gdzie pod okiem instruktora samodzielnie wyplatały sznurkowe ozdoby. W manufakturze szkła dzieci poznały sposób wykonywania witraży, a później mogły własnoręcznie wykonać swój obrazek na szkle.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć zabawy, którą zapewniły dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i tunele.

Po wspaniałej, ale i wyczerpującej zabawie na wycieczkowiczów czekały pyszne pierogi!

Wyśmienite humory oraz wspaniała pogoda towarzyszyły nam do końca wyprawy.