16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

utworzone przez | cze 5, 2017 | Aktualności

unnamedOd początku kwietnia do końca maja w naszej szkole odbywały się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez nauczycielki naszej szkoły p. Alę Suchą i p. Danutę Woźniak.
      Szkoleniem objęci zostali wszyscy uczniowie klas I,II, III i IV. Celem szkolenia było przypomnienie uczniom, jak zachować się w sytuacji, gdy osoba poszkodowana potrzebuje naszej pomocy. Uczniowie ćwiczyli jak oceniać swoje bezpieczeństwo, jak sprawdzać przytomność, jak sprawdzić oddech, jak wzywać pomoc oraz jak postępować             w oczekiwaniu na nią.
      Dzieci, pod okiem instruktorek uczyły się ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, a na fantomach ćwiczyły resuscytację  krążeniowo – oddechową. Nasi uczniowie doskonale sprawdzili się w roli małych ratowników. Na zakończenie szkolenia otrzymali książeczki ,,Mój pierwszy podręcznik do nauki pierwszej pomocy”,   a inni składane telefony z tektury, które mają im służyć do doskonalenia ćwiczeń ratowniczych w domu.                         Wymienione materiały otrzymaliśmy od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którą współpracujemy już od wielu lat.
    ,Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi umiał udzielać pierwszej pomocy, udałoby się uratować w ciągu roku milion osób” – tak mówią statystyki