Wycieczka klas II do Pilzna

utworzone przez | cze 7, 2017 | Aktualności

W dniu 31 maja 2017 r. uczniowie z klasy II a, II b pod opieką wychowawczyń, nauczycieli wspomagających i rodziców, odbyli wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie.

Celem naszej wycieczki było:

• poznanie kultury i sztuki ludowej oraz zdobnictwa charakterystycznego dla danego regionu;
  • kształtowanie postaw pracowitości, szacunku dla pracy innych;
  • poznanie pracy w wybranych zawodach;
  • rozwijanie wyobraźni, ekspresji plastycznej, rozwijanie zainteresowań i talentów;
  • działalność plastyczno – techniczna;
  • integracja grupy.

Dzieci zwiedzały wystawy i ekspozycje lalek i kukiełek krajowych i światowych. Były to:

Lalki w nowej odsłonie – nowoczesna wystawa multimedialna,wystawa: I Światowa Wystawa Lalek cz.1-sza „Lalki niemieckie”, „Lalki Afryki”, „Zabawki babci mamy i moje…”, „Piastowie, poczet Królów i Książąt Polskich”, spektakl światła i dźwięku na babcinym strychu: „Bajki Braci Grimm”– wystawa starych zabawek oraz zabytkowe manufaktury pracowni lalkarskiej – „Jak powstaje lalka?”

Ponadto, uczniowie zwiedzili miniaturową wioskę bajkowych domków bohaterów popularnych bajek i baśni oraz miały bliskie spotkanie z prawdziwą „Wiedźmą”. Uczestniczyli również w warsztatach artystycznych, których celem było stworzenie własnej lalki – kukiełki. Były to wybrane przez dzieci bajkowe postacie. Końcowym punktem programu wyprawy był obiad w Gospodzie u Wiedźmy oraz lody dla ochłody. Uczniowie, pełni wrażeń, z pamiątkami i z uśmiechem na ustach, szczęśliwie wrócili do domu. Zapraszamy do foto – relacji.

Anna Biesiadecka i Krystyna Bąba