Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

utworzone przez | cze 25, 2017 | Aktualności

W dniu 23 czerwca br. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Na uroczystość przybyli odświętnie ubrani uczniowie klas I-VI, nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Rodzice uczniów. Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczęła dziękczynna Msza Św. sprawowana przez ks. Tomasza oraz ks. Krzysztofa w kościele pw. św. Wawrzyńca. Po jej zakończeniu cała społeczność szkolna zebrała się na placu przed szkołą podstawową. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste wprowadzenie przez uczniów klas szóstych sztandaru szkoły. Pani dyrektor Maria Jędrejko po powitaniu zebranych podsumowała mijający rok szkolny, przedstawiając m.in. największe osiągnięcia, jakie były udziałem uczniów szkoły podstawowej. Najwybitniejsi uczniowie zostali uhonorowani cennymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Miasta Radymno. Nagrody osobiście wręczał p. Burmistrz – Krzysztof Roman. Otrzymali je laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów wiedzy: Jakub Sudoł (kl. 6a) – laureat konkursu polonistycznego, Konrad Cicirko (kl. 6a) – laureat konkursu przyrodniczego, Bartosz Niedźwiedź (kl. 5b) – finalista konkursu matematycznego oraz Piotr Pawełek (kl. 6b) – finalista konkursu historycznego. Dodatkowo listy gratulacyjne z rąk p. burmistrza otrzymali także rodzice wymienionych uczniów. Również nauczyciele sprawujący opiekę naukową nad wymienionymi uczniami, w osobach p. Elżbiety Rak, p. Alicji Szpunar, p. Urszuli Tereszko i p. Anny Borówki, otrzymali z rąk p. dyrektor specjalne podziękowania i nagrody. W sposób specjalny, dyplomem „Primus inter pares”, wyróżniona została także Oliwia Broszko (kl. 5a) za najwyższe wyniki w nauce. W dalszej części uroczystości zostali nagrodzeni uczniowie, którzy zdobywali czołowe miejsca w organizowanych ostatnio różnych konkursach. Wśród nich były m.in. uczennice klas trzecich – Malwina Piętka, Jagoda Madejowska oraz Oliwia Stryczek, które zajęły czołowe miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” pod opieką p. Marty Czernieckiej. Na zakończenie uroczystości p. dyrektor złożyła uczniom życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, po czy uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa promocyjne do następnej klasy.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi szkoły życzymy spokojnych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!