KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM – maj. Podsumowanie programu.

utworzone przez | cze 24, 2017 | Aktualności

W maju spotkaliśmy się kolejny raz „na czytanie” w świetlicy. Majowym gościem był Pan Zdzisław Koniuch – nauczyciel historii z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych
i Rolniczych w Radymnie, dziadek Zuzi. Tym razem nasz gość przeczytał nie bajkę, lecz legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”, a ponieważ jest historykiem, wzbogacił wiedzę dzieci
o wiele ciekawych informacji związanych z powstaniem naszego państwa. Po wysłuchaniu opowiadania zadaniem dzieci było pokolorowanie przygotowanej przez Pana Zdzisława kolorowanki oraz narysowanie czegoś, co najbardziej każdemu utkwiło w pamięci.

Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za włączenie się w rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci.

Majowe spotkanie było ostatnim w ramach programu KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM. Przez cały rok dzieci uczestniczyły w comiesięcznych spotkaniach,

z uwagą słuchały bajek i chętnie podejmowały proponowane im zadania.

Podsumowaniem całorocznego programu był quiz ze znajomości czytanych w bieżącym roku szkolnym bajek i baśni pt. „Bajki znamy, bo czytamy”. Dzieci w skupieniu słuchały pytań konkursowych a potem… las rąk gotowych do odpowiedzi. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością literatury dziecięcej, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.