Warsztaty z robotyki

utworzone przez | wrz 21, 2017 | Aktualności

legoW sobotę 9 września 2017 roku uczniowie klasy VIB Bartosz Niedźwiedź i Wiktor Szałyga z nauczycielką matematyki Urszulą Tereszko uczestniczyli w warsztatach robotyki realizowanych w ramach grantu przyznanego na ten cel przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Celem warsztatów jest upowszechnienie informacji o walorach edukacyjnych nauczania robotyki w szkołach, szczególnie istotnych przy rozwijaniu u uczniów kompetencji komputacyjnych, co w tym roku objęte jest priorytetem Ministra Edukacji Narodowej. Warsztaty obejmować będą 12 godzin lekcyjnych zajęć na trzech spotkaniach.

Program tematyczny warsztatów:

1. Roboty w akcji
  2. Roboty w ruchu
  3. Programowanie inteligentnych zachowań robotów
  4. Tworzenie systemów robotycznych
  5. Wykorzystanie gotowych pomysłów do własnych złożonych projektów
  6. Doskonalenie kompetencji kluczowych

Uczestnicy warsztatów pracowali na klockach Lego Mindstorms EV3. Mieli okazję na projektowanie i budowę inteligentnego i autonomicznego robota, który reaguje na sygnały z otoczenia. Programowanie kontrolera EV3 do wykorzystania czujników: koloru, wychylenia, dotyku i ultradźwiękowego
w celu detekcji danych zewnętrznych.