16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

utworzone przez | paź 9, 2017 | Aktualności

tabliczka-mnozeniaW piątek, 29 września 2017 roku po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

O godzinie 9.00 uczniowie szkoły zebrali się na apelu. Obchody rozpoczęła Pani Dyrektor Maria Jędrejko życząc wszystkim uczniom sukcesów i dobrej zabawy. Następnie szkolny koordynator akcji przedstawił zasady przebiegu egzaminów oraz komisje egzaminacyjne w składzie:

  • Maria Michalska, Aleksandra Kosztyła,
    Karolina Czerepak z klasy 5c
  • Konrad Cicirko, Dominik Koralewicz, Mikołaj Pac, Julia Balicka i Weronika Klocek z klasy 7a.

Podczas spotkania szkolny  koordynator akcji  zadał kilka łamigłówek zgromadzonym uczniom i rozdał drobne upominki. Po apelu uczniowie udali się do klas, a komisje przystąpiły do egzaminowania. W klasach młodszych egzamin przeprowadzali nauczyciele wychowawcy i nauczyciele matematyki. W naszej szkole udział w akcji wzięli uczniowie klas III – VII oraz uczniowie klas drugich Gimnazjum w Radymnie. Tytuł MT EXPERTA oraz CERTYFIKAT otrzymało 193 uczniów. Niewątpliwym rekordzistą w pisaniu egzaminu okazał się Jarosław Kurasz z czasem 4.66 sekundy. Obchody VII ŚDTM poprzedzała akcja informacyjna, która rozpoczęła się
w poniedziałek 25 września 2017r. Szkoła została ozdobiona plakatami, gazetkami, wywieszono list do rodziców oraz licencję organizatora lokalnego. Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia i zapraszamy za rok
J