Bijemy rekord

utworzone przez | paź 17, 2017 | Aktualności

22ssaaa  16 października 2017 r. razem z całą Polską, w samo południe przez pół godziny uczniowie naszej szkoły podjęli próbę pobicia rekordu  w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja ta została zorganizowana przez szkolnych koordynatorów ds. ratownictwa, panie Danutę Woźniak i Alę Suchą w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” organizowanego przez WOŚP.

Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Fundacja WOŚP od lat prowadzi Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu w szkołach podstawowych w całej Polsce powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy. W tegorocznym wydarzeniu ratowania życia wzięło udział 75 uczniów z klasy III b, IV b, IV c, V c oraz nauczyciele: p. A. Biesiadecka, p. E. Kawulka oraz p. M. Lizoń.

Wydarzenia takie  mają za zadanie przypomnieć polskiemu społeczeństwu, że pierwsza pomoc jest nie tylko ważna, ale i łatwa i że naprawdę warto jej się uczyć.

Zapraszamy do fotorelacji, a już wkrótce zamieścimy film z tego wydarzenia.