Wycieczka klas III do Przemyśla

utworzone przez | paź 16, 2017 | Aktualności

W dniu 13 października 2017 r. uczniowie klas III wyjechali na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Przemyślu. W tym dniu miały miejsce uroczyste obchody Święta Jednostki Wojskowej 3928, czyli 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, a dla uczniów okolicznych szkół zorganizowano Dzień Otwartych Koszar.
Uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali sprzęt i uzbrojenie wojskowe (armaty, karabiny, wyrzutnie, moździerze), które mogli poznać wieloma zmysłami. Również wystawione pojazdy (czołgi, transportery kołowe) cieszyły się dużym zainteresowaniem. Można było do nich wejść, obejrzeć jak wyglądają w środku. Na koniec obejrzeli pamiątki, mundury wojskowe i rekwizyty Grupy Rekonstrukcji Historycznych oraz zwiedzili salę tradycji i magazyn broni.
Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz przybliżyła codzienne żołnierskie życie i służbę wojskową za co bardzo serdecznie dziękujemy Organizatorom.

Wychowawcy klas III
Anna Biesiadecka i Krystyna Bąba