Wycieczka do Kresowej Osady w Baszni Dolnej

utworzone przez | paź 23, 2017 | Aktualności

17 października 2017 r. uczniowie klasy IVa i IVc wraz z wychowawcami panią Agnieszką Radziejowską i Elżbietą Stefaniuk oraz panią Iwoną Brzuchacz i przedstawicielami rodziców wybrali się na wycieczkę do Baszni Dolnej koło Lubaczowa, gdzie mieści się Kresowa Osada. Głównym celem wycieczki była integracja grupy, ale także propagowanie aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu, pobudzanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności podczas warsztatów rzemieślniczych, a przede wszystkim dobra zabawa.
Dzieci wraz  z opiekunami wzięli udział w następujących warsztatach:

• Warsztaty historyczne (żywa lekcja historii, muzeum – Jan III Sobieski),
  • Warsztaty rzemieślnicze w pracowni: kowalskiej, garncarskiej i manufakturze szkła.

Wytwory swojej pracy; gliniane figurki, wykute tabliczki i malowane obrazy na szkle  uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę. Ponad to każdy uczestnik warsztatów miał możliwość wykonania własnego, niepowtarzalnego chlebka i zabrania go do domu.

Na koniec uczestników wycieczki uraczono pierogami. Dzieci bawiły się wyśmienicie, zadowolone i pełne wrażeń z ociąganiem żegnały się z Kresową Osadą. Był to dzień pełen radości oraz niezapomnianych przeżyć.