16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

Pasowanie na ucznia

utworzone przez | paź 31, 2017 | Aktualności

Dnia 24 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Punktualnie o godz. 16.00 pod okiem wychowawców p. A. Suchej i D. Woźniak do sali gimnastycznej wkroczyli pierwszoklasiści w galowych strojach i kolorowych biretach. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: s. E. Wilk – dyrektor Przedszkola Parafialnego, p. M. Trojnar – dyrektor Przedszkola Samorządowego oraz p. A. Marciak – przewodniczący Rady Rodziców i p. B. Rajzer z-ca przewodniczącego Rady Rodziców. Pani Dyrektor Maria Jędrejko serdecznie powitała wszystkich, a następnie oddała głos dzieciom – one to bowiem były bohaterami tego spotkania. Pierwszaki wraz z uczniami klas starszych przygotowali program artystyczny pod okiem swoich wychowawczyń.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Przy sztandarze szkoły dzieci powtarzały słowa ślubowania:

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…”

Po ślubowaniu każdy uczeń był osobiście pasowany przez Panią Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem”. Od tego momentu pierwszaki stały się prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie. Był to niezwykły moment. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, długopisy, notesiki, kalendarze i plany lekcji ufundowane przez Radę Rodziców.                W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście składając pierwszakom gratulacje i serdeczne życzenia. Po pasowaniu była chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnić.

Po tylu wrażeniach w salach czekała na dzieci kolejna miła niespodzianka. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radością, przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów                  w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.