DZIEŃ PAPIESKI

utworzone przez | paź 30, 2017 | Aktualności

17 października uczniowie, nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Radymnie uczcili pamięć Wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II.

Uroczyste spotkanie rozpoczął modlitwą ks. Krzysztof, który również przypomniał zebranym niezwykłość osoby naszego rodaka. Zapanował nastrój skupienia.

Uczennice klasy 6B – Magda, Natalka i Karolina zaśpiewały piosenkę o Karolu Wojtyle pt. „W ciszy Niepokalanej”.

Następnie obecni na spotkaniu obejrzeli prezentację multimedialną „Jan Paweł II – Papież Młodych”. Zdjęcia Papieża, słowa skierowane do młodzieży skłaniały do refleksji i zadumy nad własnym życiem oraz były wskazówką, drogowskazem na lepsze jutro.

Na koniec rozbrzmiała ulubiona pieśń Papieża – Polaka  „Barka”, a Ksiądz Krzysztof udzielił błogosławieństwa.

Uroczystość została przygotowana przez p. Grażynę Stopę, p. Elżbietę Kawulkę i ks. Krzysztofa Szyndlera.