16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

utworzone przez | paź 30, 2017 | Aktualności

patron-szkolyWdzięczni za pokój, za bezpieczeństwo i wrześniowy dzwonek… Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Radymnie składają hołd Patronom Szkoły – Bohaterom Września 1939 roku.

 

Uroczystość odbyła się 20 października w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie.
Na początku dyrektor szkoły Pani Maria Jędrejko powitała licznie przybyłych gości wśród których znaleźli się między innymi: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Pani Dorota Gunia, kierownik Biblioteki Miejskiej Pani Agnieszka Bojarska, dyrektor Gimnazjum Pan Paweł Kalisz, Rodzice, Dziadkowie uczniów naszej szkoły. Na tę okoliczność zostały również wręczone karty pamiątkowe.

Z tej okazji został przygotowany program artystyczny pt. „Od wojny, głodu, chłodu…”, który z jednej strony pokazywał tragiczny los oraz poświęcenie młodego pokolenia w walce
z okupantem podczas II wojny światowej, a z drugiej wyrażał wdzięczność i szacunek obrońcom naszej Ojczyzny za wywalczoną dla nas wolność.

Młodzi artyści w sposób niezwykle przekonujący i wzruszający zaprezentowali oddanie, patriotyzm i determinację „dzieci wojny” w walce o Polskę.

Szczególnie wzruszyły publiczność świadectwa Malwiny Piętki, Natalii Sierżęgi, Piotra Pawełka i Pani Anny Borówki. Były one wspomnieniem dziadków i pradziadków, którzy poświęcili młodość, szczęście i życie w walce z okupantem. To właśnie dzięki takim ludziom żyjemy w wolnym kraju, są Oni również Patronami naszej szkoły. W ten sposób zostały przeniesione w kolejne pokolenie Cześć i Pamięć o narodowych bohaterach.

W stworzeniu klimatu tamtych tragicznych czasów pomogła bardzo wymowna scenografia, choreografia oraz kostiumy, rekwizyty i oprawa muzyczna.

Program artystyczny „Od wojny, głodu, chłodu…” w wykonaniu uczniów:

  1. II: Emilka Jurkiewicz, kl. IV: Emilka Biesiadecka, Weronika Brzyska, Julia Indra, Oskar Kowalski, Łukasz Marciak, Karolina Muszak, Malwina Piętka, Milena Rabczak, Zuzanna Rusin, Martyna Sanocka, Kamila Sierżęga, Maciej Słabak , Maja Sudoł, Michał Szramik, Weronika Tworzydło, Julia Wanio, Wiktoria Wasylik, Kl. VII: Kamil Bazan, Natalia Bojarska, Jakub Janiga, Karolina Jurkiewicz, Magdalena Kuta, Miriam Łakomska, Piotr Pawełek, Amelia Rabczak, Natalia Sierżęga, Gabriela Stopa, Wiktoria Wanio
    został przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Kawulki i p. Anny Borówki.

Zdjęcia p. Grzegorz Figiela