NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ!

utworzone przez | lis 18, 2017 | Aktualności

Na przełomie października i listopada 2017 realizowano w naszej szkole program profilaktyczny „Nie pal przy mnie proszę” rekomendowany Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Jarosławiu. Jego głównym celem było  wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Realizacja programu służyła poszerzeniu wiedzy uczniów o zdrowiu, uświadamianiu im, że palenie tytoniu jest szkodliwe i uwrażliwieniu ich na skutki  biernego palenia. Programem zostali nim objęci uczniowie z klas I, II oraz z klasy III a.  Realizatorkami programu były: p. Ala Sucha, p. Danuta Woźniak, p. Joanna Maziarz, p. Małgorzata Hamacher, p. Anna Biesiadecka. Całość działań koordynowała pedagog szkoły p. Katarzyna Gałęza. W ramach realizacji programu odbywały się cykliczne zajęcia profilaktyczne z uczniami zwieńczone konkursem plastycznym. Spotkanie ogólne podsumowujące działania programowe odbyło się 15 listopada 2017 r. W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Palenie szkodzi zdrowiu!”. Jego wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsceAntonian Iwan Ia

II miejsceKarol Bondarenko Ia

III miejsceKlaudia Maj IIIc

Wyróżnienia:

Marcel Przytuła Ia, Wiktoria Piwowar Ia, Milena Bojarska Ib, Szymon Krawczyk  Ib, Martyna Hendzel Ia, Piotr Gonciarz Ib, Oliwia Mokrzycka Ia, Wiktor Gala  Ia,  Julia Sawa IIa,  Maja Jaromi IIa, Anastazja Wielgosz IIb, Maja Biesiadecka IIIb.

Prace za I, II, III miejsce zostaną przekazane do etapu powiatowego.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w następnym roku szkolnym.