Pierwszoklasiści z wizytą w przychodni zdrowia

utworzone przez | lis 20, 2017 | Aktualności

10 listopada uczniowie klasy I a oraz I b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do miejscowej przychodni.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z trudną i odpowiedzialną pracą lekarza i pielęgniarki.

Na miejscu czekała na uczniów higienistka szkolna, która oprowadziła ich po gabinetach lekarskich. Dzieci zobaczyły jak wygląda rejestracja pacjentów, obejrzały gabinet lekarski oraz gabinet zabiegowy. W każdym z nich już czekały panie pielęgniarki, które pokazały jak wykonuje się rożne zabiegi medyczne. Największą ciekawość wzbudził gabinet do zabiegów rehabilitacyjnych i punkt pobierania badań.

Podczas wycieczki dzieci usłyszały wiele przydatnych porad dotyczących dbania o życie i zdrowie już od najmłodszych lat.

Pani higienistce, jak również pracownikom przychodni dziękujemy za miłe przyjęcie, dyplomy „Dzielnego pacjenta” i upominki.