11 listopada ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

utworzone przez | lis 20, 2017 | Aktualności

11listopadaUczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej  im. Bohaterów Września 1939 r. uczcili Święto Niepodległości Ojczyzny.

W poniedziałek 13 listopada, po krótkim przemówieniu Pani dyrektor Marii Jędrejko nawiązującym do tradycji patriotycznych naszej Ojczyzny,  uczniowie obejrzeli program artystyczny, który został specjalnie przygotowany na tę okazję. Przypominał on o podniosłości najważniejszego narodowego święta oraz los Polski podczas 123 letniej niewoli i ogromną wiarę Polaków w odzyskanie Niepodległości. Pomogła w tym prezentacja multimedialna oraz piosenki m.in. „Niepodległość”, „Wolność”, „Boże coś Polskę” i hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, które stworzyły niezwykły nastrój  uroczystości.

Wcześniej uczniowie samodzielnie przygotowali kotyliony patriotyczne, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom akademii.

Święto Niepodległości w naszej szkole to lekcja historii ucząca zarówno szacunku dla przeszłości,
do symboli narodowych, jak i dumy z bycia Polakiem.

Program artystyczny został przygotowany przez  klasę 4 C oraz 4 B, 6 A,B pod kierunkiem p. Elżbiety Stefaniuk, p. Elżbiety Koralewicz Bagińskiej i p. E. Kawulki.