Śniadanie Daje Moc

utworzone przez | lis 22, 2017 | Aktualności

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego też po raz kolejny w dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Z przyniesionych produktów dzieci klas I przygotowały wesołe kanapki , z klas II – kanapki i owocowe szaszłyki, zaś z klas III – sałatkę, kilka rodzajów past do chleba i szaszłyki z owoców. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim 12 zasad zdrowego żywienia.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Opracowała K. Bąba