PROJEKT „WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ”

utworzone przez | gru 12, 2017 | Aktualności

„…Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania Ojczyzny albo też dla jej odzyskania.’’

Jan Paweł II

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom z klas V- VII , biorącym udział w Projekcie pt. „ Wolność , niepodległość”. Projekt realizowany był na przełomie października i listopada z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projekt miał charakter interdyscyplinarny, łączący wiedzę z   historii i języka polskiego oraz umiejętności plastyczne i muzyczne.

Celem projektu było przybliżenie uczniom sylwetek wybitnych Polaków walczących o niepodległość naszej Ojczyzny w czasie zaborów i  pieśni patriotycznych .

W ramach działań  uczniowie wykonali prace historyczno- literackie, portrety wybranych bohaterów i plakaty o tematyce niepodległościowej, śpiewali patriotyczne pieśni i poznawali ich historię.  Zadania realizowane były na historii, języku polskim, plastyce i muzyce.

Wykonane prace prezentowane są w budynku Gimnazjum , uczniowie zostali nagrodzeni ocenami  celującymi i bardzo dobrymi z wymienionych przedmiotów.

Realizacja tego projektu wprowadza nas w uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.