DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA – 2017

utworzone przez | gru 19, 2017 | Aktualności

czyste-powietrzeJak co roku, również i w 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radymnie, po raz kolejny przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji – IX Dzień Czystego Powietrza, ustanowionej przez Fundację Ekologiczną ARKA.

Ideą akcji jest propagowanie zdrowych, ekologicznych postaw oraz przekonanie wszystkich ludzi, że palenie śmieci w piecach domowych jest szkodliwe.

W ramach Dnia Czystego Powietrza pod hasłem „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”,

klasa III b pod kierunkiem wychowawcy Anny Biesiadeckiej, zorganizowała mini – happening w naszej szkole, wzywając do ekologicznych zachowań poprzez wiersz, plakaty, gazetkę na szkolnym korytarzu i ulotki. Dzieci przekonywały dorosłych i dzieci o zagrożeniach wynikających ze spalania śmieci, recytując wiersz o tematyce ekologicznej, rozdając ulotki informacyjne i ostrzegawcze, promujące właściwe zachowania.

Przygotowała: A. Biesiadecka.