SPELLING COMPETITON

utworzone przez | gru 28, 2017 | Aktualności, Świetlica

Początkiem grudnia odbył się konkurs literowania w języku angielskim w klasach trzecich.

Pierwszy etap konkursu polegał na literowaniu przez chętnych trzecioklasistów słów w języku angielskim. Były to proste słowa zapisane na tablicy. Z każdej klasy przeszło po troje najlepszych uczniów: z klasy 3A – Karolina Kowalowicz, Aleksandra Śpiewak oraz Maciej Rociński, z klasy 3B Maja Suchodolska, Maja Biesiadecka oraz  Zuzanna Kosztyła.

Etap drugi konkursu odbył się tydzień później, udział w nim wzięła 6-stka wyżej wymienionych uczniów. Podobnie jak w poprzedniej części konkursu uczestnicy mieli za zadanie literować słowa, losowe przez niech wybierane. Słowa były trudniejsze i dłuższe niż w etapie pierwszym.

W ścisłym finale wzięło udział troje uczestników: Maja Biesiadecka, Maja Suchodolska oraz Aleksandra Śpiewak. Tym razem słowa jakie mieli przeliterować były słowami jakie doskonale znali z dotychczasowych lekcji języka angielskiego, jednak trudność polegała na tym, że słowa te literowali z pamięci. Miejsce trzecie zajęła Maja Suchodolska, miejsce drugie Aleksandra Śpiewak oraz miejsce pierwsze Maja Biesiadecka.

Widownią, a zarazem jury konkursy byli : Pani dyrektor Maria Jędrejko, nauczycielka języka angielskiego Kamila Herman oraz cała klasa 3A, która sprawdzała poprawność literowania słów równocześnie kibicując wytrwałym uczestnikom.

Wszystkim uczniom konkursu należą się ogromne gratulację, walka była trudna, gdyż wszyscy uczestnicy opanowali sprawność literowania na bardzo wysokim poziom.

Kamila Herman