Wigilia w szkole

utworzone przez | gru 29, 2017 | Aktualności

22 grudnia 2017 r. był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. Od pierwszych lekcji uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali się do klasowych wigilii. Na drugiej lekcji społeczność szkolna z klas I-IV zebrała się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w jasełkach bożonarodzeniowych. Na wstępie głos zabrała wicedyrektor pani Alina Suchy, powitała zaproszonych gości, złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączył się również proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca ksiądz Grzegorz Kowalczyk. W świąteczną atmosferę wszystkich zebranych wprowadzili uczniowie klasy 3a, 4a, 4c, 6b przygotowywani pod kierunkiem p. Krystyny Bąby i p. Elżbiety Koralewicz-Bagińskiej. W przygotowanie dekoracji sceny włączyła się również p. Marzena Reszka. Pod hasłem „Bóg się rodzi” przypomniane zostały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Dziecię Boże. Szkolni aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role, w dobór strojów i rekwizytów. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru aniołów przy akompaniamencie gitar – w wykonaniu uczennic klasy 4c i 6b oraz prace plastyczne uczniów ukazujące sceny z Bożego Narodzenia. Na zakończenie akademii uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, księża, rodzice zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania kolędy „Cicha noc”. Następnie dzieci powróciły do swoich sal lekcyjnych, gdzie dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia, śpiewały kolędy oraz spożywały świąteczne dania przygotowane przez ich rodziców.