Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr – Skrzat 2017”.

utworzone przez | lut 26, 2018 | Aktualności

bobrMiędzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” organizowany przez Mobilną Platformę Edukacyjną mCourser ogłoszony został w październiku 2017 r. Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do konkursu w kategorii „Skrzat” dla klas I-III. W dniu 16 listopada 2017 r. osiemnastu uczniów z klas trzecich pod kierunkiem p. K. Bąby i p. A. Biesiadeckiej przystąpiło do rozwiazywania zadań informatyczno-logicznych. Na uczestników czekało 15 zadań podzielonych na trzy grupy ze względu na poziom trudności. Za prawidłowe odpowiedzi można było otrzymać 3, 4, 5 punktów. Skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli określonej liczby punktów. Wszyscy uczniowie pracowali wytrwale do ostatnich minut.

W dniu 23 lutego 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursie z udziałem dyrektor szkoły p. Marii Jędrejko, wychowawców klas i uczniów klas III.

Najlepsze wyniki w szkole uzyskali uczniowie: Emilia Kania z klasy 3b (56,25 p.) i Bartosz Diawoł z klasy 3a ( 55 p.), którzy oprócz dyplomów otrzymali również gry logiczno-matematyczne ufundowane przez szkołę. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodkie upominki, byli to: Nikola Andruszko (3a), Marcel Baran (3a), Julia Bat (3a), Michał Biały (3a), Maja Biesiadecka (3b), Sandra Gąska (3a), Eliza Hajduk (3b), Karolina Kowalowicz (3a), Szymon Majewski (3b), Weronika Opalińska (3b), Jakub Puzio (3b), Adrian Ryńca (3a), Amelia Sanocka (3b), Filip Skowroński (3b), Maciej Soja (3a), Damian Strawiński (3b).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pierwszych małych sukcesów w dziedzinie informatyki.

Dyrekcja szkoły, organizatorzy.