TURNIEJ WIEDZY O MITACH GRECKICH

utworzone przez | mar 26, 2018 | Aktualności

19 marca br. w ramach Szkolnego Dnia Języka Polskiego naszej szkole odbył się turniej wiedzy o mitach greckich.  Dotyczył on  zagadnień  związanych z kulturą antyczną oraz wierzeniami starożytnych Greków i był adresowany do uczniów klas piątych. Konkurs przygotowała p. Elżbieta Rak.

Jego cele to między innymi:  poszerzenie wiedzy na temat mitologii, rozwijanie sprawności językowej, umiejętności wypowiadania się w mowie i piśmie, uczenie się poprzez działanie, umiejętność współpracy w grupie.

Na wstępie, w scence Na Olimpie,  zaprezentowali się uczniowie z klasy 6a: Oliwia Broszko, Małgorzata Czyrek, Joanna Gradowska, Amelia Dłuhań, Julia Jackowska, Karol Kontek, Karol Marciak,  Krystian  Hołowacz, Kasia Matuszek, Gabrysia Barska,  Karol Wujek. Dekoracje przygotowały: Natalka Burdzińska i Nikola Magoń, oprawę muzyczną- Łukasz Reszka, zaś kostiumy – rodzice uczniów.

Poszczególne zespoły piątoklasistów odbyły językowe zmagania w czterech rundach. Następnie wszyscy obejrzeli krótki film edukacyjny o historii pierwszych olimpiad.

Po prezentacji pracy poszczególnych grup, jury w składzie: Pani Marta Czerniecka i Pan Jan Konowalik wyłoniło zwycięzców. Zostali nimi  reprezentanci klasy 5a : Tymon Mazurkiewicz, Mateusz Lisowski oraz Marcel Kania. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor Maria Jędrejko.