MATEMATYCZNY MARZEC

utworzone przez | mar 27, 2018 | Aktualności

Marzec w tym roku należał do królowej nauk MATEMATYKI.

Rozpoczęliśmy 2 marca szkolnym etapem I edycji Konkursu MatematycznegoMATWIT MATEMATYCZNY” organizowanego przez Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap odbywał się komputerowo. Wzięli w nim udział uczniowie Konrad Cicirko, Jakub Sudoł, Mikołaj Pac, Bartosz Niedźwiedź oraz Szymon Biały – opiekun p. Urszula Tereszko.

3 marca uczniowie Konrad Cicirko, Jakub Sudoł oraz Bartosz Niedźwiedź (opiekun
p. Urszula Tereszko) wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu kuratoryjnego
z matematyki. To już trzeci – ostatni etap tego konkursu.

W dniach od 6 marca do 8 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym etap międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA. To już piata edycja tego konkursu, w której uczestniczymy. W tym roku brało w nim udział 14 miłośników matematyki z klas IVC, VIA,B oraz VIIA. Po raz pierwszy konkurs miał formę elektroniczną,
a zadania były rozwiązywane przez uczniów w trybie online w czasie rzeczywistym.
Na finały do Warszawy, które odbędą się 6 kwietnia został zaproszony Wiktor Szałyga
z klasy  VIB – opiekun p. Urszula Tereszko.

14 marca świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji udekorowano szkołę
Pi-plakatami, które uczniowie wykonywali na lekcjach plastyki. Odbył się Turniej Matematyczny Klas Szóstych i Siódmych pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Wykorzystano materiały udostępnione przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – inicjatora Dnia Matematyki w Polsce. Uczniowie klas VI i VII rywalizowali ze sobą w trzyosobowych drużynach. Zwyciężyły drużyny klasy VIA
w składzie: Wojciech Kupka, Katarzyna Matuszek, Karol Kontek
(opiekun p. Alina Suchy) i VIIA w składzie: Konrad Cicirko, Mikołaj Pac, Jakub Sudoł (opiekun
p. Urszula Tereszko). Konkurs na recytację liczby Pi wygrała uczennica klasy VC
Maria Michalska (opiekun p. Urszula Tereszko). Rozstrzygnięto Konkurs Matematyczno-Plastyczny „Liczba Pi”:

I miejsce: Milena Miśko – kl. VIB

II miejsce: Regina Kania, Weronika Klocek, Szymon Korzepa – kl. VIIA

III miejsce: Filip Bącal, Filip Majkut – kl. VIB

15 marca odbył się jednoetapowy międzynarodowy konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 60 uczniów z klas II-VII w kategoriach wiekowych Żaczek, Maluch,  Beniamin oraz Kadet. Po konkursie każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną z drutu. Wyniki tego konkursu zostaną ogłoszone w maju 2018r. Trzymamy kciuki!!

16 marca Kuratorium Oświaty w Rzeszowie ogłosiło wyniki Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki. Laureatem tego prestiżowego konkursu jest Konrad Cicirko uczeń klasy VIIA, a finalistami Bartosz Niedźwiedź z klasy VIB oraz Jakub Sudoł z klasy VIIA – opiekun p. Urszula Tereszko! Wielkie gratulacje!!!

23 marca odbył się etap finałowy  I edycji Konkursu MatematycznegoMATWIT MATEMATYCZNY”. Wzięli w nim udział uczniowie: Konrad Cicirko, Jakub Sudoł, Bartosz Niedźwiedź i Szymon Biały. Czekamy na wyniki.