NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

utworzone przez | kwi 25, 2018 | Aktualności

zolnierzy wykletych3 marca 2018 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych młodzież, nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Radymnie złożyli hołd żołnierzom drugiej konspiracji.

Uroczystość rozpoczął dyrektor gimnazjum Pan Paweł Kalisz. Swoim przemówieniem przypomniał ogromne poświęcenie, bohaterstwo i patriotyzm żołnierzy, którzy przez długie lata walczyli w podziemiu z komunizmem i sowietyzacją naszego narodu.

Młodzież szkoły podstawowej zaprezentowała  program artystyczny pt. „Historie zagubione”, podczas którego starała się ukazać tragizm, determinację oraz niezłomność Polaków w walce o prawdę i niepodległość. Wiersze, piosenki, scena przesłuchania skłoniły do refleksji, a także uświadomiły, że nasza wolność to ofiara Ich życia.

Uczestnicy uroczystości uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych odśpiewaniem hymnu narodowego.

Również na tę okoliczność w holu szkoły została przygotowana gazetka.

Program „Historie zagubione” przygotowali uczniowie klasy 5A: Julia Kuś, Mateusz Lisowski, Tymon Mazurkiewicz; 5C: Aleksandra Kosztyła, Natalia Segiń, Oliwia Wiśniowska; 7A: Wiktoria Wanio; 7B: Natalia Bojarska, Karolina Jurkiewicz, Magdalena Kuta, Dobrosława Lenar, Miriam Łakomska, Amelia Rabczak, Natalia Sierżęga, Gabriala Stopa, Oliwia Świecarz, Kamil Bazan, Jakub Koralewicz, Jakub Krupa, Piotr Pawełek, Kacper Pelczarski, Konrad Wiśniowski pod kierunkiem p. Elżbiety Kawulki i p. Anny Borówki.