16 628 10 66 sp_radymno@pro.onet.pl

„COKOLWIEK CZYNIMY ZIEMI, CZYNIMY SOBIE”

utworzone przez | maj 9, 2018 | Aktualności

Dni Ziemi obchodzone w kwietniu to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się w dniach od 23 – 26 kwietnia 2018r.

Projekt obejmował szereg przedsięwzięć i inicjatyw. Poprzedzono go cyklem lekcji, podczas których uczniowie dowiedzieli się , jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy.  Wykonano plakaty promujące dni bez telefonu, telewizji i komputera. Odbył się konkurs wiedzy ekologicznej „ EKOLOG KLASY”  – o ten tytuł walczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne. Jednym z nich był konkurs na plakat „ RATUJMY ZIEMIĘ”. Dzięki niemu powstała pouczająca wystawa pod hasłem „COKOLWIEK CZYNIMY ZIEMI, CZYNIMY SOBIE”. Kolejny konkurs polegał na skonstruowaniu  „ EKO – ZABAWKI lub EKO – BIŻUTERII” z tworzyw sztucznych. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się konkurs literacki pod hasłem  „ Wiosenne pejzaże”.  Wiele emocji wśród uczniów wzbudził „ EKOLOGICZNY POKAZ MODY .  Przygotowane stroje wykonano z materiałów przeznaczonych do recyklingu m.in. folii, papieru, gazet, tektury, butelek plastikowych, nakrętek, a następnie zaprezentowano je na szkolnym wybiegu. Promując zdrowy styl życia, sport i systematyczną pracę,  we współpracy ze Studiem Małych Form Cyrkowych działającym przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu zorganizowano pokaz sztuki akrobatycznej.  Wielkimi brawami nagrodzono naszą uczennicę Julię Indrę,  która  wraz z partnerką Weroniką Geroń wystąpiła z pokazem akrobatyczno – cyrkowym ( instruktor Tadeusz Tłuścik).

Laureaci  konkursu wiedzy ekologicznej „ Ekolog klasy”                                                                            

I a – Maciek Mizgiel,

I b – Joanna kuta ,

II a – Oliwia Matwijczak ,

II b – Anastazja Wielgosz ,

III a – Adrian Ryńca,

III b – Maja Biesiadecka,

IV a – Michał Sobolewski,

IV b – Wiktoria Mierzwa,

IV c – Nikola Halica.

VII a – Konrad Cicirko

Konkurs plastyczny na najlepszy plakat „ RATUJMY ZIEMIĘ”

I miejsce– Amelia Wanio, Oliwia Zawiślińska, Oliwia Wołosz

Wyróżnienie – Maja Bień, Klaudia Grzelińska

Konkurs „ EKO – ZABAWKI lub EKO – BIŻUTERIA”

Najciekawsze prace wykonali uczniowie klasy IV a

Konkurs literacki „ Wiosenne pejzaże”  

I miejsce – Amelia Dłuhoń VI a,

wyróżnienie VI b – Filip Bącal

26 kwietnia odbyła się uroczystość podsumowująca wszystkie działania związane z realizacją projektu.  Uczniowie klasy I a i I b przygotowali krótki występ artystyczny, a pani wicedyrektor Alina Suchy wręczyła laureatom dyplomy i upominki.

Organizatorzy projektu: D. Woźniak, A. Sucha, A. Szpunar, A. Radziejowska, E. Rak, E. Kawulka