SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ

utworzone przez | maj 14, 2018 | Aktualności

Od czterech lat w naszej szkole cyklicznie odbywa się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, którego celem jest rozwijanie umiejętności językowych i wokalnych uczniów i stworzenie im możliwości przedstawienia swoich talentów szerszej publiczności.
W tym roku uczniowie po raz pierwszy, oprócz piosenkek anglojęzycznych, mogli zmierzyć swoje umiejętności w języku niemieckim. 25 kwietnia 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, przeznaczony dla uczniów klas I – VII i klas gimnazjalnych.
W przesłuchaniach wzięło udział 17 uczennic w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III , klasy IV – VI i klasy VII i gimnazjalne.
Po przesłuchaniu wszystkich uczestniczek, jury w składzie: p. Marta Czerniecka, p. Dominika Świętoniowska i p. Kamila Herman, przyznały i wręczyły zwyciężczyniom główne nagrody w każdej kategorii, a pozostałym uczestniczkom dyplomy za udział oraz skromny upominek.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Kamila Herman (język angielski), Agnieszka Kurecka (język angielski), Dominika Świętoniowska (język niemiecki) i Elżbieta Koralewicz-Bagińska (muzyka).

Serdeczne podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu składamy również nauczycielom języka angielskiego – panom: Janowi Konowalikowi i Piotrowi Kucie.

opr. Elżbieta Koralewicz-Bagińska