Wizyta przedszkolaków w szkole

utworzone przez | maj 18, 2018 | Aktualności

14 maja w Szkole Podstawowej pojawili się bardzo mili Goście. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz z Przedszkola Parafialnego wraz z Paniami Wychowawczyniami. Dyrektor szkoły Pani Maria Jędrejko serdecznie powitała wszystkich zebranych i przedstawiła przyszłe wychowawczynie, które przygotowały część artystyczną. Na okazję wizyty przedstawiciele uczniów klas I-III przygotowali scenkę teatralną pt: „O żabkach i żuczku”, udzielili przedszkolakom rad szkolnych, zaśpiewali piosenki o szkole i zaprezentowali układy taneczne. Po przedstawieniu odbyły się zabawy integracyjne przy muzyce, tor sprawnościowy, a po jego przejściu czekały na przedszkolaków drobne upominki – kolorowe literki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku na stołówce oraz zwiedzania szkoły. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klas I.

1. Bąba, M. Burbeło, M. Reszka