WYCIECZKA DO PILZNA

utworzone przez | maj 28, 2018 | Aktualności

Tegorocznym celem klasowej wycieczki IIa i IIb było Pilzno, znane ze znajdującego się tam Muzeum Lalek. Dzieci obejrzały wystawę lalek z całego świata, uczestniczyły w spektaklu światła i dźwięku „Na babcinym strychu”, opowiadającym o baśniach i legendach polskich. Poznały proces powstawania lalek i miały okazję własnoręcznie wykonać swoją kukiełkę podczas warsztatów. Zwiedziły również miniaturową wioskę krasnoludków oraz XIX wieczną wieś polską. Na zakończenie wycieczki zjadły „czarodziejskie” pierogi w Gospodzie u Wiedźmy. Największą jednak atrakcją było spotkanie z najprawdziwszą wiedźmą! Nie wszyscy jednak zdołali stanąć „oko w oko” z czarownicą i wybrali szybki odwrót w stronę autokaru.

Dzieci wróciły z wycieczki pełne miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.