Wycieczka klas III do Kalwarii Pacławskiej i Myczkowic

utworzone przez | cze 2, 2018 | Aktualności

W dniu 23 maja 2018 r. uczniowie klasy III a i klasy III b pod opieką wychowawców i nauczycieli wspomagających byli na wycieczce szkolnej, której przyświecał cel religijny oraz krajoznawczo-przyrodniczy. Organizatorami wycieczki byli księża z Radymna, z obu parafii  – Ks. Tomasz Ruchała i Ks. Krzysztof Szyndler oraz Rodzice. Na początku dzieci zwiedziły Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, poznały historię Klasztoru, Świątyni i cudownego obrazu Matki Bożej, a następnie uczestniczyły we mszy świętej. Po zakupie pamiątek w sklepiku klasztornym udaliśmy się do Myczkowic do Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas. Czekał tam na nas pyszny obiad w stołówce, a po nim odbyła się lekcja o przyrodzie bieszczadzkiej, podczas której dzieci obejrzały film przyrodniczy i zwiedziły wystawę bieszczadzkich zwierząt. Na koniec Pan Przewodnik oprowadził dzieci po Ogrodzie Biblijnym, pokazał i w ciekawy sposób opowiedział o posadzonym w nim roślinach, elementach kompozycji i ich związkach z Biblią. Podczas zwiedzania Ośrodka Caritas dzieci mogły oglądać żywe zwierzęta w Mini Zoo: jelenie, sarny, lamy, kózki, bażanty.